Pulbervärvimine

Pulbervärv on lahustite vaba pulbriline segu, mis koosneb vaigust, kõvendist, värvipigmendist, täiteainest ja lisanditest ning kasutatakse tavaliselt metalli värvimiseks.

Pulbrid on valmistatud polüestrist ehk välisvärvist ja epoksüüdist ehk sisevärvisti ja nende kahe segust. Lisandite abil saavutatakse erinevaid pinnaefekte ja läikivuse astmeid nii läikivast matini kui ka “sametist” “liivapaberini”. Pulbervärvid valmistatakse tehases juba lõplikul kujul kasutamiseks, seega puudub võimalus muuta pulbrite värvitooni, – läiget ja – struktuuri. Selle tulemusena kasutatakse pulbervärvide valikul väiksema valikuga RAL värvikataloogi.

Pulbervärvimise tehnoloogia

Pulbervärvimise tehnoloogia nõuab spetsiaalseid värvimise seadmeid. Pulber kantakse detaili pinnale, seejärel kuumutatakse ca 20 minutit 200 kraadi juures. Pulber elektriseeritakse ja pihustatakse värvipüstoliga maandatud metalli pinnale ning kuumutatakse ahjus, kus värv sulab, moodustades värvkatte. Jahtudes kõvastub värv pinna külge ning värvikiht saavutab lõpliku tugevuse. 

NB! Parima tulemuse saavutamiseks tuleb detailid eelnevalt puhastada liiva- või klaaskuulpritsiga

Pulbervärvimise tehnoloogia
Pulbri kandmine detaili pinnale

Pulbervärvi eelised ja puudused

Võta meiega julgelt ühendust