Haavel-, liiva- või klaaskuulprits

Pulbervärvimine

Parima lõpptulemuse saavutamiseks on oluline korralik pinna eeltöötlus

Enne detaili pulbervärvimist tuleb see puhastada roostest, õlidest ja šlakikihist. Pulbervärvi nakkepind on kordades tugevam, kui detaili pind on puhastatud liiva- või klaaskuulpritsiga ning saavutatud on sobiv pinnakaredus.

Meie teostame haavel-, liiva- ja klaaskuulpritsi vastavalt keskkonnaklassi nõuetele (C-klassid) või erinõudmistele. Lisaks eemaldame detailidelt nii vana värvi kui ka rooste.

Täpsema pakkumise saamiseks palun Saada joonised ja muud spetsifikatsioonid e-posti aadressile: rasmus@lipson.ee

Klaaskuulprits

Klaaskuulprits võimaldab metalli puhastada ja anda neile kergelt läikiv või matt pind. Vastavalt soovitud tulemusele kasutame ümmargusi või murtud ja nurgelisi klaasteri. Selliselt puhastatakse alumiiniumit, roostevaba terast, vaske ja pronksi. Ümmarguse klaasteraga saavutatakse siledam ja läikivam töötlus selliselt eksponeeritavatele pindadele. Nurgelise klaashaavliga karestatakse rohkem ja sobib pindadele, mis kaetakse hiljem värviga. Klaaskuulprits ei kahjusta puhastatavat pinda ja ei muuda selle tekstuuri.

Klaaskuulprits sobib:

 • Erinevate materjalide puhastamiseks (metall, plastik, klaas jne)
 • Metallpindade matistamiseks või läike andmiseks
 • Autode, tööstuslike masinate ning mootoriosade puhastamiseks
 • Rooste ja mustuse eemaldamiseks

 

Klaaskuulprits ei ole kahjulik inimestele ja loodusele!

Klaaskuulprits
Liivaprits

Liivaprits

Liivapritsiga teostatakse vanade pindade puhastamist eeltööna tööstuslike pindade värvimiseks. Pritsimise abiga muutub töödeldav pind karedaks, mis aitab värvil paremini haakuda. Kuivliivapritsitööde käigus puhastatakse pinnad abrasiivi ja suruõhuga ning toimub rooste ja vana värvi eemaldamine. Liivapritsitöö tulemusena säilitatakse ja tõstetakse esemete/hoonete väärtust.

Liivaprits sobib:

 • Metallpindade puhastamiseks ja matistamiseks
 • Autode, tööstuslike masinate ning mootoriosade puhastamiseks
 • Vana värvi, rooste ja oksiidi eemaldamiseks

Haaveldamine

Haaveldamine on suurepärane võimalus pikendada metalli eluiga ja parandada selle kulumiskindlust. Antud töötlusviis aitab metalli pinnalt tagisid eemaldada ning puhastada metalli roostest ja vanast värvist. Lisaks saab haaveldamisega hävitada kõik korrosiooni kolded metalli pinnal ning aitada kaasa vastupidavuse parandamisele.

Tänu haavelkalestamisele muutub metalli pind karedamaks, mis omakorda suurendab kokkupuutepinda ja parandab metalli kinnistumist selle pinnale kantava materjaliga. Meie kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid aitavad Sinul, haaveldamise abil saada kvaliteetseid ja kulumiskindlaid tooteid.

Metalli haaveldamiseks kasutame me suletud tüüpi käsiseadmeid, mida saab kasutada metalli töötlemiseks spetsiaalses kambris. Kambri väravate mõõdud on 3000×4000 mm. Haaveldamiseks sobiva toote maksimaalne pikkus on 14000 mm.

Haaveldamise eelised:

 • Ühtlane struktuur tänu terasest haavli ümarale kujule
 • Kõrge puistetihedus
 • Madal tolmutase
 • Kõrge taaskasutatavus
Haaveldamine

Võta meiega julgelt ühendust